Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Tetric EvoFlow Bulk Fill

Skontaktuj się z nami
Tetric EvoFlow® Bulk Fill jest płynnym, światłoutwardzalnym, nanohybrydowym materiałem złożonym, dającym kontrast na zdjęciach rentgenowskich. Jest przeznaczony do wykonywania uzupełnień bezpośrednich w ubytkach kl. I i II w zębach bocznych, w zębach mlecznych, a jego przezierność zmniejsza się podczas procesu polimeryzacji. Z tego powodu Tetric EvoFlow® Bulk Fill jest również odpowiedni do wypełniania ubytków w zębach przebarwionych oraz po leczeniu endodontycznym. Materiał jest utwardzany światłem o długości fali 400–500 nm (intensywne światło niebieskie) i może być aplikowany w warstwach do 4 mm grubości.

Technologia Aessencio
Zastosowana innowacyjna technologia Aessencio pozwala uzyskać po procesie polimeryzacji translucencję materiału na poziomie <10%, czyli zbliżoną do przezierności naturalnej zębiny.
W ten sposób materiał zaaplikowany w 4mm warstwie posiada doskonałe właściwości kryjące.
Z kolei ze względu na płynną konsystencję materiału, cała objętość TEF Bulk Fill doskonale adoptuje się do ścian ubytku – (self-leveling effect) - efekt samopoziomujący.

Fotoinicjator Ivocerin®
Specjalny system fotoinicjacji z dodatkowym fotoinicjatorem polimeryzacji –Ivocerin, zastosowanym w Tetric EvoFlow® Bulk Fill jak również w Tetric EvoCeram® Bulk Fill umożliwia całkowitą polimeryzację 4 mm warstwy materiału zaledwie w 10 sek. (np. za pomocą lampy polimeryzacyjnej Bluephase style).

Dostępne kolory
Tetric EvoFlow® Bulk Fill jest dostępny w trzech uniwersalnych kolorach IVA, IVB i IVW.
Kolor IVA - przeznaczony jest dla zębów w odcieniu A wg. kolornika A-D, IVB-dla zębów w odcieniu B oraz IVW- dla zębów mlecznych i jasnych zębów stałych. Dzięki doskonałym właściwościom dostosowywania się koloru kompozytu do otaczających naturalnych tkanek zęba, istnieje możliwość osiągnięcia estetycznych rezultatów w łatwy i szybki sposób.

Wskazania
• Jako pierwsza warstwa materiału złożonego przy wypełnianiu rozległych ubytków w zębach stałych (ubytki klasy I i II) – wymagane jest pokrycie Tetric Evo Flow®Bulk Fill warstwą uniwersalnego materiału złożonego o regularnej gęstości (np. Tetric EvoCeram® Bulk Fill)
• Wypełniania ubytków w zębach mlecznych
Skontaktuj się z nami X